Sodexo Geçen Marketler

Sodexo geçen marketler hangileridir? Sodexo; özel ve kamu kuruluşları tarafından çalışanlarına verilir. Kısaca, yemek kartı anlamına gelir. Kurumlar, bünyesinde çalışan kişilerin aylık yemek giderlerini karşılamak adına onlara Sodexo kartı verirler. Sodexo’nun genel özelliklerinden bahsetmek gerekirse; bu kart çipli bir karttır. Kartın içerisine her ay kurum tarafından önceden belirlenmiş bir miktarda para yatmaktadır. Sodexo kartına para yatırılma tarihi genellikle ayın ilk günü olmaktadır. Sodexo’nun yatıp yatmadığını öğrenmek oldukça kolaydır. Çünkü, bu amaçla geliştirilmiş uygulamalar bulunmaktadır. Bu uygulamalar, Android ve iOS’ta yer almaktadır. Sodexo’nun yatıp yatmadığını öğrenmek isteyen birinin akıllı telefonuna bu uygulamalardan indirmesi ve bu sayede kartının durumunu kontrol etmesi mümkün olmaktadır. Buna ek olarak, Sodexo geçen herhangi bir işletmeye giderek kartın dolum işlemlerinin yapılıp yapılmadığı öğrenilebilir. Sodexo’nun kullanımı oldukça basittir. Ancak, Sodexo her işletmede kullanılabilen bir kart değildir. Sodexo kullanmak isteyen kişinin Sodexo geçen işletmelere gitmesi bir zorunluluktur. Kişinin Sodexo geçen işletmelere giderek burada yükleme işlemlerini yapması gerekir. Sodexo pos cihazının bulunduğu işletmelerde görevliler yükleme işlemini yapmaktadırlar. Ardından, kişiye yükleme yapıldığına dair bir fiş vermektedirler. Bu fişte yükleme miktarına dair bilgi bulunmaktadır.

Sodexo Geçen Marketler Nasıl Öğrenilir?

Sodexo geçen marketleri öğrenmek için birçok faydalı uygulama bulunmaktadır. Bu uygulamalar sayesinde harcama yapılabilecek yerleri online olarak görmek mümkün hale gelir. Sodexo sayesinde birçok yerdeki alışverişler, bu karttan yapılabilmektedir. Bu sayede, para taşıma derdinden kurtulmak mümkündür. Sodexo, kendi internet adresinde Sodexo geçen marketler listesini yayınlamaktadır. Avantajlı kartının fırsatlarından faydalanmak isteyenlerin Sodexo sitesi sayesinde Sodexo geçen marketleri görmesi mümkün hale gelecektir. Sodexo geçen marketler neresi sorusuna cevap bulmak oldukça basittir. Bunun için Sodexo’nun resmi internet sitesine tıklamak gerekir. Kişinin bu sitede istediği bölgeyi seçerek hatta istediği ilçe ve semti seçerek arama yapması mümkün olmaktadır. Bu aramanın ardından seçilen bölgede Sodexo geçen marketlerin var olup olmadığı öğrenilebilir. Seçilen bölgede Sodexo kart geçen marketler bulunduğu takdirde bu marketlerin isimleri, adresleri ve telefon numaraları kişinin karşısına çıkacaktır. Sodexoavantaj.com sitesine gidilerek Sodexo geçen marketler listesine ulaşmak mümkün olacaktır. Bu sitede öncelikle hizmet tipi seçilmelidir. Ardından, şehir, ilçe ve semt bilgileri doğru bir şekilde girilmelidir. Ardından, istenilen hizmetin çek mi yoksa kart mı olduğu işaretlenmelidir. Tüm bu bilgiler girildikten sonra ara butonuna basmak gerekir. Gerekli tüm işlemlerin yapılmasının ardından girilen kriterlere uygun olarak bahsedilen yerdeki Sodexo geçen marketler, kişinin karşısına çıkacaktır. Sodexoavantaj.com sitesinde hizmet tipi bilgisi büyük önem taşımaktadır. Hizmet tipi alternatiflerinde restaurant pass çek, restaurant pass kart, business pass, fuel pass, gift pass gıda çek, gift pass gıda kart, gift pass giyim çek, gift pass karma çek, gıda pass kart yer almaktadır. Bunun dışında konum bilgisi girildiğinde site arama sonuçlarını kişinin isteğine göre düzenlemektedir. Kısacası, Sodexo geçen yerlerin sıralaması istenilen kriterler doğrultusunda yapılabilmektedir. Örneğin, sıralamalar, konuma, puana veya isme göre yapılabilir. Bunun yanı sıra, mutfak türü kısmında istenilen alternatife göre seçim yapmak mümkündür. Sodexo geçen marketler hangileridir diye merak edenlerin büfe veya şarküteri kısmını tıklaması gerekir. Bunun dışında farklı arama seçenekleri de bulunmaktadır. Şu an açık iş yeri, misketli üye iş yeri, masa servisi, paket servis, catering, al götür gibi seçenekler arasından kişinin istediği alternatifi seçmesi mümkün olmaktadır.

Sodexo Geçen Marketler

MarketŞehirGeçiyor Mu ?
Bim
İstanbul, Ankara, İzmir, AntalyaHayır
Şok
İstanbul, Ankara, İzmir, AntalyaHayır
A101
İstanbul, Ankara, İzmir, AntalyaHayır
Hakmar
İstanbul, Ankara, İzmir, AntalyaHayır
Özkuruşlar
İstanbul, Ankara, İzmir, AntalyaHayır
Happy Center
İstanbul, Ankara, İzmir, AntalyaEvet

Bunların yanı sıra aşağıdaki marketlerde de sodexo kart kullanarak alışveriş yapabilirsiniz.

SELAM MARKET: İstanbul anadolu yakasında bulunan selam market ile sodexo kart kullanarak alışveriş yapabilirsiniz, market fiyatları orta düzeyde.

BİÇEN MARKET: Bu marketin de fiyatları çok uygun olup, İstanbul’un hemen hemen her semtinde bulabilirsiniz.

HAPPY CENTER: İstanbul’da yaşamakta olan hemen hemen her sodexo kart kullanan kişinin alışveriş yaptığı yerdir. Fiyatları da oldukça uygundur, her ay sodexo kart kullanarak alışveriş yapanları biliyorum.

ÇAĞRI MARKET: Yılların eskitemediği market, Çağrı market ile sodexo kartınızı kullanarak alışveriş yapabilirsiniz. Fiyatlar da çok uygundur 🙂

Sodexo Geçen Yerler

Sodexo geçen yerler hakkında sizin için en çok kullanılan mekanları seçtik. Sodexo genellikle cafe, pastane, alışveriş yapılan marketler’de geçerlidir. Sodexo kart sahibi olanlar, sodexo geçen yerler ile dilediği yemeği yiyebilir ve hatta seçili alışveriş yerlerinde ev alışverişi yapabilir. Sodexo geçen yerler genellikle sodexo post cihazı sahip olan iş yerlerinde geçerli olur. Sodexo post cihazı olan yerlerden alışveriş yapabilirsiniz. Üstte belirtmiş olduğumuz alışveriş yapabileceğiniz bazı marketler vardır. İstanbul gibi büyük şehirde genelde sodexo kart kullanıcı çok olduğu için hemen hemen cafe ve alışveriş mağazalarında mutlaka sodexo kart geçer ibaresi görebilirsiniz.

Sodexo geçen yerler olarak özellikle happy center alışveriş merkezi bu konuda tüm şubelerinde sodexo post cihazı bulunduruyor. Eğer ev alışverişi yapmak istiyorsanız gidebileceğiniz en yakın alışveriş merkezi olarak bu markayı seçebilirsiniz. Özellikle en çok alışveriş yapılan marketler Bim, A101, Şok olmasına rağmen bu marketler maalesef sodexo kart ile alışveriş yapma imkanı tanımıyor, sebebi ise sodexo şirketinin anlaşma yapmaması ile belirtiliyor.

Sodexo Kartı Nerelerde Kullanılır?

Sodexo kartı; restoran, kafe, pastane gibi yerlere ek olarak marketlerde ve süpermarketlerde de kullanılmaktadır. Restoran veya kafelerde yemek yemek için Sodexo kullanılır. Buna ek olarak, market alışverişleri için de Sodexo’dan faydalanmak mümkündür. Sodexo’nun bitmediği durumlarda sonraki aya devredip devretmeyeceğini herkes merak eder. Sodexo’nun içinde yer alan paralar, bir sonraki aya devretmektedir. Fakat, Sodexo’da yılda bir veya iki yılda bir olmak üzere güncelleme olmaktadır. Kısacası, kişinin 31 Aralık tarihine kadar Sodexo içerisinde yer alan parasını sıfırlamadığı durumlarda para bir sonraki Ocak ayına devretmemektedir. Ancak, güncelleme işleminin yapılması, Sodexo kullanıcılarına çok önceden haber verilmektedir. Sodexo kartı, herkesin bildiği gibi yemek yemek veya gıda alışverişi yapmak amacıyla kullanılmaktadır. Sodexo’nun nakite çevrilmesi genel olarak mümkün değildir. Bunun dışında, bazı yerler haricinde Sodexo kullanarak sigara almak pek yaygın değildir. Ancak, Sodexo’nun nakite çevrilme veya onun sayesinde sigara alma gibi durumları, yaşanılan şehre göre farklılık göstermektedir. Sodexo’nun yatırılmasında günlük bir miktar belirlenmektedir. Bu miktar, kurumda kuruma farklılık göstermektedir. Ancak, çalışılan gün başına minimum 15 TL günlük miktar belirlendiğini söylemek gerekir. Bir örnekle açıklamak gerekirse, bir ayda 25 iş günü çalışan kişinin Sodexo kartına minimum 375 TL yatacaktır. Sodexo miktarının belirlenmesinde çalışılan gün kadar çalışılan saat de belirleyici olmaktadır. Ayrıca nakit ihtiyaçlarına karşı sodexo kartı bozdurma

Advertisement
istanbul gibi şehirlerde mümkün, sodexo kartınızdaki parayı nakine çevirebilirsiniz.Yemek Kartıyla Market AlışverişiSodexo sayesinde market alışverişi yapmak mümkün hale gelir. Yakın geçmişte, Sodexo’nun marketlerde kullanılamayacağına dair bir haber gündeme gelmişti. Ancak, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yaptığı düzenlemeyle bu durumun önüne geçti. Gelir Kanunu doğrultusunda marketlerde Sodexo geçmesi yasak olsa bile fiiliyatta uygulanmasının önünde hiçbir engel bulunmamaktadır. Sodexo’nun marketlerde kullanılmasının oldukça mantıklı sebepleri bulunmaktadır. Bunların başında restoranların kaliteli yemek vermemesi gelmektedir. Ayrıca, restoranlardaki yemekler çoğu zaman makul seviyelerde değildir. Bu bağlamda, çoğu çalışan, kendilerine verilen Sodexo haklarını markette kullanmak istemektedir. 2018 yılında Sodexo’nun marketlerde kullanılmasının yasaklanacağına dair haberler piyasaya sürülse de yapılan birtakım düzenlemeler doğrultusunda Sodexo’nun marketlerde kullanılma işlemi hala daha devam etmektedir.Sodexo’nun AvantajlarıGünümüzde iş hayatında yoğun bir rekabet yaşanmaktadır. Bu rekabette kazanan tarafta olmak için şirketlerin çalışanlarının motivasyonuna büyük önem vermesi gerekmektedir. Çalışanların özel ve genel haklarına dikkat edilmesi şarttır. Şirket çalışanlarının en önemli problemlerinden birisi de öğle yemeğidir. Öğle yemeğinin en pratik şekilde halledilmesi gereklidir. Bu bağlamda, Sodexo sahibi olan her çalışan öğle yemeğini istediği şekilde tüketme hakkına sahip olmaktadır. Örneğin, bazı kişiler Sodexo kartını kullanarak restaurantlarda yemek yemeyi tercih ederken bazı çalışanlar ise Sodexo sayesinde marketten alışveriş yaparak pratik şeyler tüketmeyi tercih etmektedir. Sodexo kullanmanın çalışanlara farklı avantajları da bulunmaktadır. Sodexo’ya yüklenen aylık miktar sayesinde bazı çalışanlar, aylık mutfak ihtiyaçlarını marketlerden yapma şansına erişirler. Sodexo geçen marketler, Türkiye’nin her yerinde bulunmaktadır. Bu marketlerden istenilen gıda veya temizlik malzemelerini satın almak ve Sodexo kullanarak ödemek mümkün olmaktadır. Kısacası, bireysel çalışanlar açısından Sodexo kullanmanın sayısız faydası bulunmaktadır. Sodexo kullanmanın işletmelere de birçok faydası vardır. Örneğin, Sodexo kullanmanın en büyük avantajlarından birisi, %90’a çıkan vergi muafiyetinden faydalanmaktır. Şirketler, vergi muafiyeti sayesinde yemek giderlerini rahatlıkla tasarrufa çevirme şansına kavuşurlar. Yemek kartı kullanmanın somut avantajlarını öğrenmek için şirketteki çalışan sayısı ve günlük yemek bedeli hesabı yapılabilir. Sodexo kullanmanın diğer avantajlarından birisi de mobil ödeme özelliğidir. Sodexo mobil uygulamasının indirilmesinin ardından mobil ödeme özelliği aktive edilerek Sodexo üyesi olan marketlerde kartı kullanmak mümkün hale gelir.