Son zamanların en çok oynanan oyunlarından bir tanesi olan Pubg oyununa giriş esnasında bazı sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Bu sorunların neden kaynaklandığını bilmeden doğru adımları atmak mümkün olmamaktadır. Bazı sorunlar bilgisayardan kaynaklanabildiği gibi bazıları ise internet probleminden kaynaklanabilmektedir. Giriş sorunu yaşayan kişilerin bu adımları doğru bir şekilde uygulayarak oyuna girmeye çalışması daha doğru olacaktır. Pubg mobile giriş sorunu hemen herkesin yaşayabileceği genel bir sorundur. Sorunun kaynağı tespit edildiğinde sorunları çözmek çok daha kolay olacaktır. Bu nedenleri teker teker uygulayarak tekrar girmeye çalışmak en doğru çözüm olacaktır.

Pubg Giriş Sıkıntısı Nedenleri

Pubg mobil giriş sorunu için en önemli neden internet ağının iyi olmamasıdır. Oyun kullanıcılarının ilk izlemesi gereken adım internet ağının durumunu kontrol etmek olmalıdır. Bazen kablosuz ağlarda sorunlar olabilmektedir. Bu sorunların kaynağı tespit edilmelidir. İnternet ağınızın kalitesi iyi değilse oyuna rahat giriş mümkün olmamaktadır. Eğer wifi ağı kullanmıyorsanız telefonunuzun internetini de kontrol etmeniz gerekir. Bu internet miktarının yeterli olması ve oyun anında iyi çekmesi gerekmektedir. Aksi takdirde yine oyuna girişte sorunlar olmaktadır.

İnternet ağı kontrol edildikten sonra eğer bir sıkıntı yoksa diğer adımları izlemek gerekir. Önemli bir konu ise güncellemeler olmaktadır. Eğer güncellemeleri telefon desteklemiyorsa güncelleme geldikten sonra oyuna girişlerde sorunlar yaşanabilmektedir. Bu nedenle oyun güncellemelerini takip etmek ve bu güncelleme kaldırıyor mu diye de bakmak gerekir. Pubg mobile giriş sorunu bu güncellemelerden kaynaklı yaşanıyor olabilir. Telefonlar çok farklı güncellemelerle beraber bazı sorunlar yaşayabilir. Bu sorunlar özellikle fazla uygulama yüklenmesinden de kaynaklanabilir. Telefonunuza alması gerekenden fazla bir yük yüklemişseniz giriş esnasında sorunlar yaşayabilirsiniz.

Bir diğer sorun ise bellek bölümünün fazla dolması olabilir. Bu dolma nedeni ile telefonda yaşanan sıkıntılar direkt olarak oyunu da etkileyecektir. Pubg mobile giriş sorunu bu tip sorunlardan da ortaya çıkabilir. Bu nedenle bellek doluluğunu da özellikle kontrol etmek gereklidir. Bu adım da denendikten sonra hala sorun var ise telefonun iç aksamından kaynaklı sorunlar da oluyor olabilir. Tüm bu adımlar uygulandıktan sonra giriş sorunu hala yaşanıyor mu kontrol etmek gerekir.

Pubg Mobile Giriş Sorununda Yapılacaklar

Sorun kaynağı çözüldükten sonra yapılacak bazı durumlar vardır. İnternet kaynaklı bir sorun yok ise hemen güncellemelere dikkat etmek gerekir. Eğer güncelleme yapılmadıysa tekrar yapmak gerekir. Güncellemeden sonra oyuna girişte hala sorun yaşanıyorsa telefonu kapatıp açmak faydalı olacaktır. Buna rağmen hala sorun yaşanıyorsa oyunu silip tekrar yükleme denenebilir. Oyun yükleme sırasında oluşan bazı durumlar Pubg mobile giriş sorunu

Advertisement
yaratıyor olabilir. Oyunu silip yükledikten sonra tekrar oyuna giriş mutlaka denenmelidir. Sorun hala devam ediyorsa telefonunuzda yer kaplayan uygulamaları silmelisiniz. Telefon hafıza alanı düşük ise diğer uygulamalar bu alanı dolduruyor ve sizin oyununuza yer bırakmıyor olabilir. Diğer kullanmadığınız uygulamaları silerek telefonunuzda yer açmayı deneyebilirsiniz.

Pubg mobile giriş sorunu her telefonda yaşanabilir. Nedenlere bakılarak çözülmesi çok daha kolay olacaktır. Oyunlar telefonlarda bazı alanları yüksek oranda doldurmaktadır. Telefon alanları oyunu oynamaya yetmiyor da olabilir. Farklı nedenlerin ortaya çıkardığı sorun olan giriş sorunu bu adımların uygulanması ile çözülebilir. Herkesin zevkle oynadığı oyuna bu sayede sorunsuz giriş yapılabilir. Telefon işletim sistemine ve telefon özelliklerine göre değişebilen bu sorun mutlaka dikkatli bir şekilde tespit edilmelidir. Küçük bir internet sorunundan kaynaklanabildiği gibi daha farklı nedenlerden de kaynaklanabilir. Oyun zevkinin bölünmemesi için doğru adımları uygulamak iyi olacaktır.

Genel anlamda pubg mobile giriş sorunu yaşayanların yapması gerekenler:

  • Ön bellek temizleme
  • Güncellemeleri denetleme
  • İnterneti kontrol etme
  • Ram temizleme