Kredi Kartı Nakite Çevirme 2019

Kredi kartı nakite çevirme yöntemleri düşünüldüğü kadar zor değildir. Günümüz insanları neredeyse her bankadan bir kredi kartı sahibidir. Belirli bankaların, belirli limitlerle vermiş olduğu kredi kartlarını nakite çevirmek için birden fazla yöntem bulunmaktadır. En bilinen nakite çevirme işlemlerini sizlerle paylaşacağız, fakat ondan önce kredi kartının kullanımından biraz bahsedelim.

Kredi Kartı Nedir? Ne İşe Yarar?

Kredi kartı, nakit ihtiyacınızı karşılamak adına oluşturulmuş sanal bir karttır. Bankaların vermiş olduğu limitler dahilinde üzerinizde nakit para olmadığı taktirde, kredi kartınızı kullanarak alışveriş yapmanıza olanak sağlamaktadır. Kredi kartının bir güzel özelliği ise; Yapacağınız alışverişleri taksitlendirebiliyor olmanızdır. Taksitlendirme aşamasında ekstra bir vergi veya faiz ödememe durumunuz tamamen alışveriş yapacağınız ürüne ve mekana bağlıdır.

Örneğin kredi kartınızla bir cep telefonu satın almak istediğinizde taksit seçenekleri arasında belirli aralıklarla taksit fırsatı bulunmaktadır. 2000 TL’lik bir telefon aldığınızda 12 ay taksite bölmek isterseniz 2499 TL gibi bir rakama çıkabilir, bunun sebebi ise satın almış olduğunuz ürünün vaade farkı koymasından kaynaklıdır. Kötü yanı da bu olsa gerek.

Kredi Kartı Nakite Çevirme Yöntemleri

Altın Alıp Satarak Kredi Kartı Nakite Çevirme:

Kredi kartı nakite çevirme yolları arasında en basit yöntem altın al sat yöntemidir. Herhangi bir kuyumcudan veya internet üzerinden kredi kartı ile taksitli altın alma işlemini yaparak daha sonra da almış olduğunuz altını bozdurarak nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Kredi kartı bozdurma işlemleri arasında en bilinen yöntemlerden birisi altın al sat yöntemidir, nakit ihtiyacınız varsa mutlaka bu yöntemi denemelisiniz.

Alışveriş yaparak kredi kartı nakite çevirme

Alışveriş yaparak kredi kartı nakite çevirme

Alışveriş Yaparak Nakit İhtiyacını Karşıla

Hepimiz az veya çok olmak üzere arkadaş sahibiyiz, bu arkadaşlarımız mutlaka alışveriş yapıyor ve bir şekilde nakit ödeme yaparak harcamalar yapıyorlar. Sizin yapmanız gereken ise bu arkadaşlarınız ile anlaşıp, sizin kredi kartınızı kullanarak alışveriş yapmalarını sağlamak. Arkadaşlarınızdan nakit para alarak kredi kartınızdan alışveriş yaptırabilirsiniz. Bu sayede cebinize canlı para girecektir.

Kredi kartınız ile alışveriş yapacak kişinin güvenilir olmasına dikkat etmelisiniz. Herhangi bir problemle karşılaşmanızı istemeyiz ne de olsa.

Fatura ödeyerek kredi kartı bozdurma

Fatura ödeyerek kredi kartı bozdurma

Fatura Ödeyerek Kredi Kartı Bozdurma

Bu anlatacağımız kredi kartı nakite çevirme yöntemi ise bir önceki bahsettiğimiz alışveriş yöntemiyle hemen hemen aynı. Etrafınızda fatura ödemek için fatura noktalarına giden kişilerden nakit para alarak kredi kartınız ile fatura ödeyebilirsiniz, hem fatura ödeme noktasına gitmek zorunda kalmayacaklar hem de size verecekleri nakit para için ekstra bir komisyon ödemeyecekler.

Advertisement

Fatura ödeyerek kredi kartı nakite çevirme işlemi için bilmeniz gereken tek şey, internet bankacılığı veya mobil bankacılığı hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.

Belirli Komisyonlarla Kredi Kartı Nakite Çevirebilirsiniz

Çevrenizdeki restoranlar, cafeler, firmalar ile anlaşarak, belirli komisyonlar ödeyerek kredi kartı kırdırma işlemi yapabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey herhangi bir işletmeye gidip, kredi kartınızı nakite çevirmek istediğinizi söylemek olacaktır. Eğer herhangi bir sakınca belirtmedikleri taktirde kredi kartınızı %5 ile %20 arasında komisyon ödeyerek nakite çevirebilirsiniz.

Banka İle Görüşerek Nakit İhtiyacı Karşılamak

Eğer çok sıkışık durumdaysanız ve acil para ihtiyacınız varsa, bankanız ile görüşüp durumu belirterek size çözüm önerileri sunmasını sağlayabilirsiniz. Belirli bankalar kredi kartı kullanıcılarına nakit odaklı çözümler sağlıyor. Bunlardan en önemlisi taksitli nakit para imkanı sayesinde, alacağınız nakit parayı taksitli şekilde geri ödeyebiliyorsunuz.