İnternetten Para Kazanma Yöntemleri

İnsanlar geçimlerini sağlamak için bir iş kolunda çalışıp para kazanırlar. Artan nüfus ve işsizlik bugün para kazanmayı zor hale getirdi. Ne kadar para kazanacağınız sahip olduğunuz özelliklere göre değişir. Teknolojiyi aktif olarak kullanan birisiyseniz, internet bağlantınız varsa, sahip olduğunuz özelliklere göre internetten para kazanma şansınız yüksek olacaktır.kazanabilirsiniz.

İnternetten Para Kazanmanın Kazançlı Yönleri

İnternetten para kazanma yöntemleri diğer işlere göre daha az zahmet ve masraf gerektirir.  Normal bir iş kolunda günde en az 8 saat çalışmanız gerekir. İnternette ne kadar çalışacağınıza siz karar verirsiniz. Normal bir iş için yol parası, öğlen yemeği gibi ekstra masraflarınız olurken internetten para kazanmada oturduğunuz yerden yol ve yemek masrafınız olmadan kazanç elde edersiniz. İnternetten para kazanmada kazançlarınızın birçoğu resmi kayıtlarda görünmediği için herhangi bir vergi ödemezsiniz. Normal bir iş kolunda kazançlarınız üzerinden vergi ödersiniz. İnternette part time çalışırsınız. Dilediğiniz zaman işi bırakır ve ara verirsiniz. Normal işlerde izin almak için başınızdaki amire rica etmelisiniz. Bu anlamda internette para kazanma yöntemleri birçok açıdan avantajlıdır.

İnternetten Para Kazanma Yolları

Risk almadan, kumar oynamadan yasal yollarla internet üzerinden siz de para kazanabilirsiniz. İnternetten para kazanma nın en iyi yolu sizin için çalışan yoldur. Hangi yöntemi kullanacağınıza karar verip bir an önce harekete geçin. Herkesin denediği ve başarılı olduğu işlerde ve herkesin yapmadığı sıra dışı işleri yapmak size bol kazanç sağlar. Hangi alana yatkın olduğunuzu keşfedin ve o alanda kendinizi geliştirmeye çalışın. Planlı ve disiplinli çalışarak ciddi kazançlar elde edebilirsiniz. İşinize adapte olun ve işi büyük bir ciddiyetle yapmaya çalışın. İş yaparken bütün imkanlarınızı ve olanaklarınızı kullanın. Kaynaklarınızı yerinde ve zamanında kullanın. İsraf etmeden tasarruflu bir yaşam sürün. İnternetten kazanç elde etmek için zaman, çaba ve küçük bir miktar sermayeye ihtiyacınız olacaktır. İnternet bağlantınız varsa, internetten para kazanma yöntemleri istiyorsanız şu yöntemleri kullanabilirsiniz.

ANKET DOLDURARAK PARA KAZANMAK

İnternetten para kazanma yollarını denemek istiyorum fakat saatlerce internet başında zaman geçiremiyorum diyorsanız anket doldurma işi ile harçlığınızı kazanabilirsiniz. Anketler ile ciddi miktarda para kazanmanız mümkün değildir. Anket doldurma konusunda büyük hayallere kapılmayın. Anket doldurarak ancak cep harçlığınızı kazanabilirsiniz. Anket firmaları genelde anket dolduranlara küçük sürpriz ödüller dağıtır. Anket doldurmada asıl amaç birden çok firmaya üye olmak ve anketleri düzenli olarak doldurmaktır. Her bir firmadan ayda 50 lira kazanç elde etseniz 5-6 firmaya üye olsanız aylık 300 lira kazanç elde edebilirsiniz. İnternette anket firması listesi satan kanallardan uzak durun.

Bu firmaların sattığı listede yer alan siteler ya ödeme yapmıyor ya da yabancı kaynaklı anket siteleri olup Türkiye kullanıcılarına anket gönderimi yapmamaktadır. Size tavsiye edebileceğimiz 5 anket firması şunlardır:

  • LifePoints TR
  • Fikir Pazarı TR
  • Toluna TR
  • Marketagent TR

YOUTUBE İLE PARA KAZANMAK

Youtube ile Para Kazanmak

Youtube ile Para Kazanma

Eğlenceli, eğitici ve merak uyandıran videolar çekip bunu youtube üzerinden paylaşarak internetten para kazanma sisteminizi kurabilirsiniz. İlk etapta kendinize bir youtube kanalı oluşturun. Oluşturduğunuz kanala kaliteli videolar yükleyin. Yüklediğiniz videoların ilginç, insanlar için anlamlı ve merak uyandıracak türden olmasına dikkat edin. Sıradan olaylar ve videolar insanların ilgisini çekmez. Video çekerken doğal ve içten olun. Videolarınız samimi ve eğlenceli olmalıdır. Youtube üzerinde kanal açmak ve video yükleme işlemi ücretsizdir. Youtube kanal açmak birkaç dakikanızı alır. Nasıl bir video çekeceğinize karar verip videonuzu çekip yüklemeyi yapın.

Videonuz ne kadar çok izlenirse o kadar çok para kazanırsınız. Çektiğiniz videoların reklam çalışmasını sosyal medya aracılığı ile yapabilirsiniz. Özellikle facebook, twitter gibi sosyal medyada paylaşımlarda bulunarak videolarınızın daha fazla kitleye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Video yükleme işlemini yaptıktan sonra mutlaka Adsense başvurusunda bulunmalısınız. Adsense videolarınıza reklam koyan bir şirkettir.

Videolarınız açılmadan önce önden reklam geçer. Bu reklamlar karşılığında Adsense size ödeme yapar. Videonuzun izlenme sayısına göre kazanç elde edersiniz. Bir videodan ne kadar kazanacağınızı izlenme sayısı belirler. Örneğin videonuzu 30 bin kişi izlediğinde 50 tl kazanç elde ederken bu sayı 300 bine ulaştığında kazancınız 500 lira olur. O yüzden kaliteli, herkesin izleyeceği özgün ve eğlenceli videolar çekmeye özen gösterin. Ne tür video çekeceğinize karar veremediyseniz bu işi yapan kişilerin çekmiş olduğu videolara bakarak kendinize esin kaynağı oluşturabilirsiniz.

MAKALE YAZARAK PARA KAZANMA

Makale Yazarak Para Kazanmak

Makale Yazarak Para Kazanma

Makale deyince ilk etapta ürkmeyin. İnternetten para kazanma yolları arasından bir diğer keyifli iştir. Ben bilim adamı değilim ki nasıl makale yazarım demeyin. Makale kelimesi ile kastedilen işlem yazı özgünleştirme işlemidir. İnternette siteler ayakta durmak, google arama motorunda üst sıralarda yer almak için içeriklerini her gün güncellemesi gerekir. İnternet sitesinde yer alan yazılar eşsiz ve özgün olmalıdır. Yani daha önce başka bir yerde kullanılan bir yazı kopya içerik olarak değerlendirilir. Kopya içerikli siteler google gözünde çöp siteler olup yükselmeleri söz konusu değildir.

Ülkemizde bugün 25 milyon site bulunmaktadır. Bu sitelere her gün içerikler yüklenmektedir. İçeriklerin özgün olmasını isteyen site sahipleri her gün binlerce yazara makale siparişi vermektedir. İnternet bağlantınız varsa siz de makale yazarak ciddi kazanç elde edebilirsiniz. İyi de ben makale yazmayı bilmiyorum diyorsanız size şimdi onun püf noktalarını da anlatacağım. Özgünleştirme yaparken cümlenin anlamını değiştirmeden cümlede geçen kelimelerin eş ve yakın anlamlısını kullanarak yapabilirsiniz.

Makale yazarak ne kadar para kazanacağınız sizin yazım hızınıza bağlıdır. Kazançlar kelime bazlı hesaplanır. Yazılan 100 kelimede ortalama 1,5 lira kazanç elde edersiniz. Günlük ortalama 400 kelime 10 makale yazarsanız günlük 60 lira kazanç elde edersiniz. Bir ay boyunca düzenli olarak günde 10 makale yazarsanız aylık 1800 lira kazanç elde edersiniz. Günlük 300 kelime 10 makaleyi ortalama 2-3 saat içinde yazabilirsiniz. Ne kadar güzel değil mi günde 3 saat çalışarak ayda 1800 lira kazanmak.

Gündelik yaşamda günde 8-10 saat çalışıp ayda 2020 lira asgari ücretle çalışan insanları düşündüğünüz zaman bu kazanç çok iyi bir miktardır. Peki ben bu yazdığım yazıları kime satacağım, satacağım kişileri nasıl bulacağım diyorsanız hemen onu da cevaplayalım. r10.net ve www.wmaraci.com bu iki webmaster sitesine üye olun. Üye olurken mutlaka gerçek bilgilerinizi girin. Bu iki siteye her gün binlerce web sitesi sahibi giriş yaparak makale ihtiyaçlarını bu sitede bulunan yazarlardan karşılamaktadır. İster sipariş usulü çalışırsınız isterseniz kendiniz hazır makale paketleri oluşturup bu sitelerdeki hazır makale satış bölümüne ilan açarak kazanç elde edebilirsiniz. Makale işinden para kazanmak istiyorsanız yazılarınızın özgün ve güncel olması, aldığınız işleri zamanında teslim etmeniz, para konusunda aşırı ısrarcı olmayıp sabretmesini bilmeniz gerekir. R10 ve wmaraci gibi siteler güvenilir sitelerdir. Makale yazıp ilettiğiniz halde size ödeme yapmayan kişiler için özel olarak açılan şikâyet bölümüne şikayet edebilir buradaki moderatörler aracılığı ile alacağınızı tahsil edebilirsiniz. Aynı şekilde siz de kopya içerikli yazı teslim eder işi düzgün yapmazsanız modlar tarafından cezalandırılırsınız. Siteden atılan bir kişi bir daha siteye üye olamaz.

Günde 1 milyon insanın giriş yaptığı büyük bir webmaster platformu size büyük kazançlar sağlayabilir. Makale yazmak için r10.net sitesine üye olmak için davetiye bulmanız gerekir. Siteye üyelik davetiye usulü ile gerçekleşmektedir. Kayıt bölümünden davetiye talep edebilirsiniz. Davetiye talep ederken kendinizden, siteye giriş amacınızdan, yeteneklerinizden bahsederseniz davetiye almanız daha da kolaylaşır.

İNSTAGRAM’DAN PARA KAZANMA

İnstagramdan Para Kazanmak

İnstagramdan Para Kazanmak

İnstagram birçok yönden kullanıcılarına kazanç fırsatı sunar. İnstagram üzerinden kendi üzerinden kendi ürünlerinizi pazarlayabilirsiniz. Kişisel olarak da İnstagram yoluyla para kazanabilirsiniz. Takipçi sayınızı arttırmanız gerekir. Ünlü birisi değilseniz ya da sizi farklı kılan özelliğiniz yoksa takipçi sayınızı arttırmanız kolay değil. İnstagram da diğer sosyal sitelerden farklı olarak fotoğraf paylaşımı yapabilirsiniz. Diğer sosyal platform siteler doyum noktasına ulaşmışken İnstagram her geçen gün büyümeye ve kendini geliştirmeye devam ediyor. Ne kadar para kazanacağınız sizin takipçi sayınıza ve sizin internetten para kazanmak için ön gördüğünüz stratejinize göre değişkenlik gösterir.

BLOG YAZARAK PARA KAZANMA

Blog Yazarak Para Kazanmak

Blog Yazarak Para Kazanmak

Fikrimce internetten para kazanma için en kolay ve zevkli yöntem budur Bizim gibi bir blog sayfası kurarak, ek gelir elde etme fırsatı yakalayabileceksiniz. Kendinize bir blog ya da internet sitesi açarak kazanç elde edebilirsiniz. Blog için piyasada ücretsiz bloggerler var. Blogger hesabı açıp bu blog üzerindeki trafikten gelir elde edebilirsiniz. Blog açtıktan sonra blog sitenize her gün güncel ve özgün yazılar girmelisiniz. 1 ay boyunca sitenize her gün 2-3 özgün yazı atın. 1 ayın sonunda siteniz için Adsense müracaatı yapın. İçeriğiniz özgün ve güncelse ve sitenizle alakalıysa Adsense başvurunuz olumlu sonuçlanır. Adsense hesabı açtıktan sonra Adsense kodlarını sitenizde uygun yerlere koyarsınız.

Adsense kodları sayesinde sitenizde reklam gösterimleri gerçekleşir. Sitenize giren ziyaretçiler bu reklamlara tıkladıkça ve bu reklamları görüntüledikçe gelir elde edersiniz. Kaç para kazanacağınız hususuna gelince kazancınız sitenizin popülaritesi ile alakalı bir durumdur. Siteniz günde 3000 hit alır ve reklamlara günde 1 defa tıklanırsa kazancınız ortalama aylık 250-300 lira olurken hit seviyeniz 20 bine ulaşır ve günde 100 defa reklamınız tıklanırsa aylık 5000-6000 lira kazanç elde edebilirsiniz. Sitenizde tanıtım yazısı yayınlayarak da para kazanabilirsiniz. Sitenizin tanıtım bölümünde başka sitelerin tanıtım yazılarını yayınlayıp yayınladığınız yazı başına 30-50 lira arası kazanç elde edebilirsiniz. Siteniz güçlü ve köklü bir siteyse sitenizin altına yerleştireceğiniz link kodları ile de para kazanabilirsiniz. Blog yazarlığı ile ciddi kazanç elde eden birçok insan var.

İlk etapta hangi alanda site açacağınıza karar vermelisiniz. Siteniz tek bir alanda olmalı ve içerikler birbiri ile alakalı olmalıdır. Sağlık sitesi açıp içine otomobille alakalı içerik atarsanız siteniz google gözünde çöplük site olmuştur.

SATIŞ ORTAKLIĞI İLE PARA KAZANMA

Satış Ortaklığı ile Para Kazanmak

Satış Ortaklığı ile Para Kazanmak

İnternetten satılan bir ürünün reklamını yaparak satışından komisyon elde edebilirsiniz. Satış ortaklığında ayda 100 lira da kazanabilirsiniz 10 bin lirada. Kazancınız sizin performansınıza bağlıdır. Ne kadar aktif ve üretken olursanız o kadar çok para kazanabilirsiniz. Satış ortaklığı için ilk etapta satış ortaklığı yapılan siteye üye oluyorsunuz. Üyelikten sonra size verilen ürün link kodlarını sosyal medya hesaplarında paylaşıyorsunuz. Sizin linkiniz üzerinden yapılan her satıştan en az % 35 kazanç elde edebilirsiniz. Reklam için blog ve sosyal medya kanallarını kullanabilirsiniz. Hiçbir sermayeniz olmadan yatırım yapmadan yüksek gelir elde edebilirsiniz. Satış ortaklığı

Advertisement
yapacağınız ürünü iyi analiz etmelisiniz. İnsanların nelere ihtiyaç duyduğunu, en çok neyi satın aldığını analiz edip satış yapacağınız ürünü belirleyin.

ADSENSE İLE PARA KAZANMA

Adsense ile Para Kazanmak

Adsense ile Para Kazanmak

Web sayfalarında reklam yayınlayarak para kazanabilirsiniz. Konsept olarak satış ortaklığına benzeyen sistemde kendinize bir web sitesi oluşturup sitenizin trafik hacmini arttırıyorsunuz. Sitenize eklediğiniz adsense kodları ile kazanç elde edebilirsiniz. Sitenize giren ziyaretçiler sitenizde yayınlanan reklama tıkladıkça size reklam şirketleri ödeme yapar. Adsense ile kazanç elde etmek için ziyaretçi sayısı fazla bir web sitesine ihtiyacınız var. Adsense kayıt işlemi kolaydır ve ücretsizdir. Başvurunuz onaylandıktan sonra size verilen reklam kodlarını siteye ekleyerek gelir elde etmeye başlayabilirsiniz. Adsense reklamlarını sitenizin içeriğine uygun olarak belirler.

FACEBOOK İLE PARA KAZANMA

Adsense ile Para Kazanmak

Adsense ile Para Kazanmak

Facebook kullanarak ciddi kazanç elde edebilirsiniz. Facebook sayfaları insanları bir araya toplayan ideal bir mekandır. Arkadaş sayınız fazlaysa ve insanlar sizi takip ediyorsa bunu kazanca çevirebilirsiniz. Popüler bir fan sayfası kurarak reklamlarınızı ve satış ortaklığı linklerinizi burada binlerce insana ulaştırabilirsiniz.

DOMAİN TİCARETİ İLE PARA KAZANMA

Domain Ticareti ile Para Kazanmak

Domain Ticareti ile Para Kazanma

İnternet sitelerinin isimlerine alan adı ve domain denir. Alan adı alıp bu alan adlarını ciddi bir rakama satabilirsiniz. Jenerik isimleri ucuza alıp bekletip daha sonra yüksek fiyattan satabilirsiniz. kadin.net adresini yıllık 10 dolara ( 60 liraya alıp) bu ismi ilerleyen zamanlarda 2000 dolara satabilirsiniz. Domain yaşlandıkça ve popüler hale geldikçe değeri artar.
Domain satışı için biraz sermayeye ihtiyacınız vardır. Domain ticareti sabır gerektiren bir iştir. Sabır etmeyi bilmeyen, hemen internetten para kazanmak ve köşeyi dönmek istiyorsanız bu yöntem size göre değildir. Domain ticareti biraz sabır ve sermaye gerektirir. Yatırım amaçlı aldığınız domainleri satamazsanız elinizde kalabilir ve zarar edebilirsiniz. İnternetten para kazanma yöntemleri içinde riskli para kazanma yöntemidir. İnternet üzerinde domain satan birçok firma bulabilirsiniz. İsimtescil ile yöncü en popüler domain alan adı satan firmalardır. Domain alan adını yıllık satın alırsınız. Alan adı her yıl yenilenir. Bir alan adını dilerseniz 10 yıllık da satın alabilirsiniz. Almış olduğunuz alan adlarını www.r10.net ile www.wmaraci.com gibi webmaster sitelerinde satabilirsiniz.

E-KİTAP YAZARAK PARA KAZANMA

E-Kitap yazarak para kazanmak

E-Kitap yazarak para kazanma

İnsanların ilgi duyduğu bir alanda bilgi sahibi ve uzmansanız e-kitap yazarak internetten para kazanabilirsiniz. Baştan savma yazılan e-kitaplar kazanç sağlamaz. Okuyucuya istediğini bilgileri aktaran ve gerçek çözüm üreten kitaplar kazanç sağlar.

DOSYA PAYLAŞARAK PARA KAZANMA

Dosya Paylaşarak Para Kazanmak

Dosya Paylaşarak Para Kazanma

İnternet ortamında insanların ihtiyaç duyduğu dosya ve dokümanları internete yükleyerek para kazanabilirsiniz. Dosyanızı ne kadar çok kişi indirirse o kadar çok kazanç elde edersiniz. Dosyaları indirirken linkler üzerinde reklamlar çıkar. Bu reklamlar site sahiplerine kazanç sağlar. Dosya yükler ve paylaşırken telif hakkında dikkat edin. Size ait olmayan dosyaları yüklemeyin.

OYUN OYNAYARAK PARA KAZANIN

Oyun Oynayarak Para Kazanmak

Oyun Oynayarak Para Kazanma

Online oyun oynayarak level atladığınız oyun hesaplarını satarak kazanç elde edebilirsiniz. İnternette vaktim bol diyorsanız ve vaktinizin büyük bir bölümünü oyun oynayarak geçiriyorsanız bu yöntemle kolay para kazanabilirsiniz. Oyun oynarken eğlenirken bir yandan kazanç elde edebilirsiniz.

FOREX İLE PARA KAZANMA

Forex ile Para Kazanmak

Forex ile Para Kazanma

Dünya piyasasını takip edip dolar EURO gibi para birimlerini al sat yaparak para kazanabilirsiniz. Forex için biraz birikiminiz olması gerekir. Forex ciddi riskler içerir. Bilgi sahibi olmadan forex giriş yaparsanız paranızı 10 dakika içinde kaybedebilirsiniz. Sağlam yatırımlar yaparak piyasayı iyi analiz ederek birikiminizi 1 günde 10 kat arttırabilirsiniz. Forex konusunda kendinizi geliştirmek için ilk etapta demo hesabı açmalısınız. Bu konuda eğitim almadan kendinizi geliştirmeden bu piyasada yer almayın. Aksi taktirde ciddi kayıplar yaşayabilirsiniz.