Dijital Baskı Hizmetleri

Uzman kadrosuyla hizmet sunan dijital baskı firmamız, dilediğiniz her konuda kaliteli çözümler üretmektedir. Bilgisayar destekli olarak hazırlanan tasarımların ya da herhangi bir resmin tarandıktan sonra baskı haline getirilmesinin ardından gelişmiş baskı tekniklerini kullanırken, bu konudaki en uygun avantajları sunmaya devam ediyoruz. Öncelikle dijital baskı uygulaması, farklı şekil ve boyutlarda yapılan broşür, tabela ya da afiş gibi faktörlerin pek çok alanda kullanılmasıdır. Ayrıca firmalar için çok önemli olan bu hizmetler sadece profesyonel firmalardan talep edilmelidir.

Dijital Baskı Çözümleri

İşletmeler tanıtım aşamasında pek çok faktörden yararlanır. Bunlardan en önemlisi şüphesiz reklam çalışmalarıdır. Ayrıca verimli ve uygun koşullarda yapılan reklamların her zaman güzel sonuçları beraberinde getirdiği bilinmektedir. Tamda bu noktada dijital baskı çözümleri, her çeşit reklam çalışmalarının sunulduğu genel bir uygulamadır.

Dijital Baskı Çözümleri

Dijital Baskı Çözümleri

Bu hizmetlerden elde edilmek istenen verimin alınabilmesi için profesyonel bir çalışma sürecinde dahil olunmalıdır. Ayrıca başvuracağınız firmaların teknolojiyi yakından takip ederek uygun hizmetler sunması şarttır. Görsellik konusunun her zaman önemli olduğu günümüzde firmalardan alacağınız dijital baskı hizmetleri aşağıdaki gibi sıralanmaktadır;

 • El ilanları
 • Kitapçıklar
 • Etiket
 • Föy
 • Katalog
 • Fiyat listesi
 • Antetli kağıt
 • Kartvizit
 • Dergi
 • Cepli dosya
 • Fatura
 • Poster
 • Davetiye

Elbette bunlara ek olarak tabela, billboard, yönlendirme tabelaları, led pano, araç giydirme, flama ve bayrak gibi uygulamalar için de dijital baskının oldukça önemli olduğu unutulmamalıdır.

Led Pano

Led Pano Sistemleri

Led Pano Sistemleri

Reklam dünyasında ayrı bir yeri olan led panolar genelde kayan yazı ya da yanıp sönen ışıklı yazılardan oluşmaktadır. Akıllı tabela sistemleri olarak adlandırılan led panolar için dijital baskı çözümleri sunulmaktadır. Tabela sektörünün her geçen gün gelişmesi, baskı hizmetlerindeki yenilikleri de beraberinde getirmiştir. Haliyle işletmecilerin ilk tercihi arasında olan led tabelalar için ışıklı ya da ışıksız dijital çözümlerden yararlanabilirsiniz. Ayrıca birbirinden farklı renk ve model çeşitliliği de bu kapsamda sunulmaktadır.

Yönlendirme Tabelaları

Yönlendirme Tabelaları

Yönlendirme Tabelaları

Özel efekt folyoları başta olmak üzere folyolar, alüminyum kompozit panel, led adaptörler, opak folyolar ve daha fazlası için tasarım gerçekleştiren firmamız ayrıca özel tasarım ürünleriyle de dikkat çekmektedir. Yönlendirme tabelaları da işletmeler için oldukça önemlidir.

Flama ve Bayrak

Flama ve Bayrak

Flama ve Bayrak

Flama ve bayrak konularında hizmet sunarken en güzel dijital tasarımları da sizlere sunan firmamız, plaj bayrakları, olta bayraklar, saçaklı bayraklar, makam ya da masa bayrakları gibi uygulamalar için çalışmalarına devam etmektedir.

Dijital Baskının Çalışma Prensibi

Günümüzde geleneksel baskı teknolojileri bir kenara bırakılarak artık dijital baskı çözümleri geliştirilmeye başlanmıştır. Bu işlemlerde sabit görüntülü olan baskı kalıplarına ihtiyaç duyulmadığı için bilgisayar ortamında bulunan bir dosya rahatça işlenerek işletmelere hazır hale getirilmektedir. Teknolojinin gelişimiyle beraber matbaa sektöründe de ciddi gelişimler yaşanmıştır. Buna ek olarak dijital baskı makinelerinin etkinliğinin artması aynı zamanda düşük tirajlı baskı işlemlerinin daha düşük maliyetle hazırlanmasını beraberinde getirmiştir. Bu yüzden dijital ortamda veri değiştirmek, oluşturmak ya da güncellemek gibi işlemler son derece pratik olarak yapılabilmektedir.

Dijital baskı makineleri, tasarımı bilgisayarda yapılan bir baskıyı makineye gönderir. Daha sonra makine formatına uyarlanan hizmetler, görüntü işleme biriminde hazırlanır. Büyük oranda tasarruf sağlayan dijital baskı çözümleri aynı zamanda iş gücü ve zamandan kazandırır.

Dijital Baskı Neden Tercih Ediliyor?

İlk olarak düşük maliyetli olan dijital baskılar, tasarımda özgürlük ve esneklik şansı sunuyor. Bununla birlikte yüksek hızda çalışan makineler sayesinde daha kısa sürede hizmet sağlanabiliyor.

Yüksek Hız Seçeneği: 1 saat içinde 12 bin adete kadar çıktı alınabilen bu hizmetlerde ön üretim aşaması gerekli değildir. Bu yüzden baskı öncesi süreç bilgisayar ortamında hazırlanarak makinelere gönderilir. Ayrıca tasarımın hazır olduğu hizmetlerde aynı gün içinde sonuç alınabilir. Sonuç olarak acil baskıya ihtiyacı olan herkes için çok güzel bir alternatiftir.

Düşük Maliyetli Hizmet: Ofset baskıya göre daha az maliyetli olan dijital baskı, birim maliyeti çok düşük olan bir uygulamadır. Basıdan önce kalıp, film ve montaj gibi faktörlere gerek duymayan bu hizmette malzeme ve iş gücünden daima tasarruf sağlanır. Bu yüzden daha düşük maliyetlerle hızlı çözüm alınabilmektedir.

Tasarımda Özgürlük: Bu uygulamada kalıp kullanılmadığından dolayı kişiye özel tasarım ayrıcalığı da bulunmaktadır. Sonuç olarak müşteri ve tasarımcılar istediği şekilde tasarımlarını hazırlayabilmektedir. Ek olarak veriler üzerinde düzenleme ve oynamalar da yapılabildiği için esneklik sağlanır.

Dijital Baskının Avantajları

Dijital baskı hizmetlerinin işletmelere sunduğu çok sayıda avantaj bulunmaktadır. Bunlardan ilki, reklam maliyetlerini düşürmesidir. Reklam kalitesi de bununla beraber arttığı için muhteşem sonuçlarla karşılaşılabilir. Bir diğer avantajı ise ürünün ortaya çıkmasından önce görülebilmesi ve değişiklik yapma şansı sunmasıdır. O halde dijital baskının diğer avantajları aşağıdaki gibi sıralanabilir;

 • Dijital baskı yapabilmek için tercih edilen yazılımlar oldukça gelişmiştir. Bu yüzden her türlü yeniliğe açık bir uygulamadır.
 • Pek çok zemine baskı yapılabilir. Deri, kumaş, tabelalar ve onlarca seçenek için hizmet talep edebilirsiniz.
 • Reklamcılık sektöründeki en önemli hizmet olan dijital baskının üretim süresi çok kısadır.
 • İş teslim süresi çok kısadır.
 • Pratik bir yöntemdir.
 • Ekonomik ve hızlıdır.
 • Kişiye özel tasarımlar hazırlanabilir.
 • Reklamcılık sektörü için teknoloji ve yaratıcılığı birlikte sunmaktadır.

Dijital Baskının Kullanım Alanları

Kullanım alanı bakımından pek çok seçeneği barındıran dijital baskı hizmetleri için öncelikle profesyonel bir firma ile görüşmelisiniz. Öte yandan dijital baskı kullanım alanları konusunda aşağıdaki maddeler sıralanabilir;

Advertisement
 • Cam kaplamalarda
 • Bilboardlarda
 • Duyuru panolarında
 • Araçlarda
 • Afişlerde
 • Cephe kaplamalarda
 • Tabelalarda
 • İç mekan alanlarında
 • Dış mekanlarda
 • Tanıtım uygulamalarında

Görüldüğü üzere pek çok kullanım alanı olan dijital baskının genelde bayrak firmaları, reklam ajansları, promosyon veren firmalar ve tekstil firmaları tarafından çokça kullanıldığı bilinmektedir.

Dijital Baskı Çeşitleri

Dijital baskı kendi arasında farklı seçeneklere ayrılmıştır. Vinil baskı, folyo baskı, One way vision baskı, kanvas baskı ve kuşe baskı olarak incelenen bu hizmetlerin her biri farklı bir sektöre hitap etmektedir.

Kanvas Baskı: Ofis ya da duvarların sanatsal tablolarla süslenmesi sürecinde tercih edilir. Günümüzde manzara, doğa, hayvan, dini motifler ve daha pek çok seçenek için kullanılmaktadır. Ayrıca ressamların resim yaptığı tuval bez üzerine baskı işlemi uygulanmaktadır.

Kuşe Baskı: Parlak ve mat olmak üzere iki farklı şekilde kullanılabilen kuşe kağıtlar için de dijital baskı çözümleri sunulmaktadır. Genelde afiş ya da poster bastırmak için tercih edilir.

One Way Vision Baskı: İş yerlerinin camlarında kullanılan bu baskı türü, dışardan bakıldığında bir reklam alanını yansıtır ve içeriyi göstermez. Arkası da dışarının görünebilmesi için şeffaf bir yapıda oluşturulur. Günümüzde çokça tercih edilir ve maliyeti biraz fazladır. Ancak kullanıldıkları alanda kısa sürede ilgi çekmeyi başarmaktadır.

Folyo Baskı: Pürüzsüz bölgelere uygulanan folyo baskının arkasında yapışkan bir alan bulunmaktadır. Genelde mağazalarda kullanılır. Büyük ebatlarda da tercih edilebilir. Dijital baskı ile beraber muhteşem bir görünüm sağlar.

Vinil Baskı: Ekonomik bir reklam aracıdır. Açık hava reklamcılığında çokça tercih edilir.