Banka ile iletişime geçme yöntemleri

Banka ile iletişime geçmek, Borcunuzu öderken nakit avans kullanmanız ya da yasal olmayan kişi ya da kuruluşlardan borç almanız sizleri daha da dibe götürecektir. Bu durumda yapılacak en güzel davranış banka ile görüşerek borcunuzu yapılandırmanız ve yardım istemeniz olacaktır. Sizlere bu yazımızda Banka İle İletişime Geçerek Nasıl Yardım İstenir konusundan bahsedeceğiz.
Araştırmalar sonucunda elde edilen verilere göre yaklaşık olarak 750 bin civarında kişi borcunu ödemeyerek yasal takibe düşmüştür. Bilinçsiz bir şekilde kullanılan kredi ve kredi kartları birçok kişiyi hataya sürüklemekte ve ödenemez bir hal almaktadır. Kişiler ise bu borçlardan dolayı maddi harcamalarını karşılayamamakta ve psikolojik olarak bunalıma girmektedir. Aynı zamanda aile fertleri ile de münakaşa etmekte ve bu durum çözülemeyen bir hal almaktadır. Fakat tüm bu zorluklara rağmen bankanız ile iletişim kurarak borcunuzu kapatabilmeniz mümkündür. Makalemizde nasıl bir yol izleyeceğinizi detaylı olarak anlatacağız.

Banka ile iletişime nasıl geçilir

Banka ile iletişime nasıl geçilir

Banka ile iletişime nasıl geçilir?

Herhangi bir menkulünüz ya da gayrimenkulünüz yok ise yükselen borcunuzu kapatmak oldukça zor olacaktır. Borç ödenmesinde ilk olarak idrak edilmesi gerekenlerden biri borcun kendi borcunuz olduğunu kavramanız ve buna göre hareket etmeniz olacaktır. Borcunuzu ödeyecek bir durumunuz yok ise bankanız ile fiziki şubeler vasıtasıyla iletişim kurmanız bu süreç içerisinde sizlere oldukça fayda sağlayacaktır. Müşteri hizmetlerini borç yapılandırma da tercih etmemenizi öneririz.

Banka ile iletişime geçerek borç yapılandırma yapılabilir mi?

Bankacılık Denetletme ve Düzenleme Kurumu’nun (BDDK) desteği ile birlikte bankalara olan borcunuzu yapılandırabilmeniz mümkündür. Bankalar müşteri kaybetmeyi göze alamayacağından dolayı sizlere ödeme düzeninde oldukça çok destek verecek ve yardım talebinizi olumlu bir şekilde karşılayacaktır. Bu yapılandırmadan faydalanmanız çok önemlidir. Aksi takdirde kredi notunuz borcunuzu ödemediğiniz her gün negatif yönde ilerleyecektir. Bankanız ile görüşmenizde kesinlikle gelir durumunuzu yüksek göstermemeniz ve ödeyebileceğiniz tutarı belirlemeniz gerekmektedir. Bunun yanı sıra faiz ve vade oranlarına da oldukça dikkat göstermeniz sizlerin borcunu kapatmanız da fayda sağlayacaktır. Yapılan görüşme ve yapılandırma

Advertisement
işlemlerinin birçoğu olumlu olarak sonuçlanmaktadır. Durumunuzu ve ödeme şeklinizi belirterek uygun bir yapılandırma da anlaşmanız sizlerin bu borcu kapatmanızda büyük bir katkı sağlayacaktır.